Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Rajd Chłopski 2017 za nami

Utworzono dnia 08.02.2017
Czcionka:

XLIX Ogólnopolski i XXV Międzynarodowy Narciarski Rajd Chłopski w Rajczy odbył w terminie 3-5 lutego 2017 r.

W piątkowy poranek rozpoczęło się przyjmowanie drużyn rajdowych, których w tym roku zgłosiło się 32, z różnych zakątków Polski. Po południu odbyły się pierwsze konkurencje, a były to: bieg na 2 km- w ramach Zimowego Pikniku Turystycznego, oraz Konkurs Wiedzy Krajoznawczej.

W sobotę odbyła się najbardziej reprezentatywna część Rajdu Chłopskiego, czyli korowód, który przeszedł ulicami naszej miejscowości. W amfiteatrze odbyło się oficjalne otwarcie naszego zimowego święta sportu, a dokonali go włodarze Gminy Rajcza oraz zaproszeni goście. Ponadto wręczone zostały dyplomy i puchary dla ekip, które zdaniem komisji najlepiej zaprezentowały się podczas barwnego korowodu. O godzinie 11.00 spod Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wystartował Otwarty Zimowy Bieg „Wilcze Gronie”, którego dystans wynosił 15 km. Trasa biegu prowadziła w większości przez tereny górskie, a jej meta znajdowała się przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego „Na Complu”, gdzie odbyła się również dekoracja zwycięzców biegu i wręczenie nagród. Znaczącym punktem rajdowego programu były sobotnie Targi Ofert Turystycznych Małych i Średnich Firm branży turystycznej oraz gmin biorących udział w Rajdzie. Co roku stoiska przygotowywane są z ogromną pieczołowitością i pomysłowością, tak, by wywrzeć jak najlepsze wrażenie na komisji, która ocenia stoiska, ale i na wszystkich innych uczestnikach Targów. Po południu odbył się Minibiathlon- druga konkurencja w ramach Zimowego Pikniku Turystycznego. Na wieczór zaplanowano występy zespołów, kapel i kabaretów, a były to kolejno: „Kapela Tolka Gałązki” z Moszczenicy, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Rajcusie”, słowacka kapela ze Starej Bystricy „Bystrická Kasńa”, a następnie kabaret 44-200 i kabaret DNO. Kolejnymi wykonawcami była grupa „Gypsy Show”, której energiczna muzyka porwała niemal całą widownię do tańca. Taneczną atmosferę podtrzymywał też grający na koniec zabawy DJ Marcin.

W niedzielę odbyły się w Zwardoniu główne biegi i konkurencje rajdowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się biegi na dystansie 3 oraz 5 km. „Bieg Przebierańców” oraz „Zjazd Na Byle Cym” jak zwykle przyniosły wiele uciechy zarówno uczestnikom jak i obserwatorom tych konkurencji. Chętnych nie brakowało także do biegu głównego- XV Otwartego Biegu Narciarskiego „Beskidy Bez Granic” na dystansie 20 km oraz do Biegu Maluchów.

Oficjalne zakończenie Rajdu odbyło się w Centrum Kultury w Rajczy, a rozpoczął je występ Zespołu Pieśni i Tańca „Rzgowianie” ze Rzgowa. Następnie wręczono puchary i dyplomy dla zwycięzców klasyfikacji ogólnych. Kolejnym zespołem była nasza miejscowa „Ziemia Rajczańska”. Na zakończenie koncert zagrali Grzegorz Poloczek i Mariusz Kalaga, którzy kilkukrotnie bisowali, ponaglani przez zachwyconą publiczność. Finałowym punktem rajdowego programu był pokaz sztucznych ogni.

Galeria

Utworzono dnia 08.02.2017, 13:35

NAJBLIŻSZE WARSZTATY

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

NARCIARSKI RAJD CHŁOPSKI 26 - 28 stycznia 2018

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Marzec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 130

W poprzednim tygodniu: 129

W tym miesiącu: 336

W poprzednim miesiącu: 783

Wszystkich: 26672